Εορτασμός της Εθνικής Επετείου 28ης Οκτωβρίου 1940

Ανακοίνωσηimages1940

Το σχολείο θα τιμήσει τον εορτασμό της Εθνικής Επετείου 28ης Οκτωβρίου 1940 ως ακολούθως.

• Την Τρίτη 27 Οκτωβρίου θα πραγματοποιηθεί η παράδοση της σημαίας στη σημαιοφόρο και στους παραστάτες του σχολείου, καθώς επίσης σχολική εορτή στις 9:00 π.μ στο χώρο του θεάτρου στην παλαιά πτέρυγα η οποία και θα λήξει στις 10:00 π.μ.

Την εκδήλωση προετοίμασαν οι μαθητές της Γ΄ τάξης με τoυς εκπαιδευτικούς των τμημάτων κ. Μπόζο Γιάννη και κ. Τακιδέλλη Αρχοντούλα. Η μουσική διδασκαλία έγινε από τον κ. Νικολαρέα Δημήτριο.

• Την Τετάρτη 28 Οκτωβρίου η σημαιοφόρος, οι παραστάτες και ο καταθέτης στεφάνου θα παραστούν στην επίσημη δοξολογία στις 10:45 π.μ στον Ι.Ν Αγ. Παντελεήμονα στην Πεύκη και ακολούθως στην κατάθεση στεφάνου.

Οι μαθητές της Ε΄ και Στ΄ τάξης θα παρελάσουν στις 12:00 μ.μ επί της Λεωφόρου Ειρήνης.

Υ.Γ

Στην δοξολογία θα συνοδεύει τους μαθητές η δασκάλα της Στ΄ τάξης κ. Χριστοπούλου Καλλιόπη. Η συγκέντρωση των μαθητών για την παρέλαση θα πραγματοποιηθεί στο χώρο της παλιάς  Eurobank επί της λεωφόρου Ειρήνης στις 11:45 π.μ. Οι γονείς θα παραλάβουν τους μαθητές στο τέλος της παρέλασης.