Αγαπητοί Γονείς και Κηδεμόνες!

Το 2ο Δημοτικό Σχολείο Πεύκης σε συνεργασία με το Σύλλογο Γονέων & Κηδεμόνων στέκεται δίπλα στους πληγέντες συνανθρώπους μας στη Μάνδρα Αττικής που αντιμετωπίζουν σοβαρότατα προβλήματα εξαιτίας της πρωτοφανούς κακοκαιρίας που έπληξε την περιοχή.

Έτσι, τις επόμενες ημέρες, και μέχρι την Πέμπτη 30/11/2017 συγκεντρώνουμε στο χώρο του σχολείου είδη πρώτης ανάγκης όπως:

ΤΡΟΦΙΜΑ (εμφιαλωμένο νερό, κονσέρβες, γάλατα, δημητριακά κ.λπ.)

ΕΙΔΗ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΥ (κουβάδες, σφουγγαρίστρες, απορρυπαντικά γενικού καθαρισμού, σαμπουάν κ.ά.)

ΣΧΟΛΙΚΑ ΕΙΔΗ (τετράδια, σχολικές τσάντες, μολύβια, γόμες, ξυλομπογιές, μαρκαδόρους κ.ά.)

ΕΙΔΗ ΡΟΥΧΙΣΜΟΥ (κάλτσες, εσώρουχα, κουβέρτες κ.ά.)

ΕΙΔΗ ΜΩΡΟΥ (πάνες κ.λπ.)

ΦΑΡΜΑΚΑ (αντιπυρετικά, αντιβιοτικά κ.ά.)

Ορισμένα από τα είδη ενδεχομένως να είναι και χρησιμοποιημένα, αλλά θα πρέπει να είναι καθαρά και σε καλή κατάσταση.

Για την συγκέντρωση των προμηθειών θα βρίσκεται κάθε πρωί 8.00-8.15 και μεσημέρι 13.15 – 13.30 στην κεντρική είσοδο του σχολείου ο Διευθυντής ή ο Υποδιευθυντής του σχολείου.