tainia_25_martiou_1

Το σχολείο θα τιμήσει την Εθνική Εορτή της 25ης Μαρτίου 1821 με τους παρακάτω τρόπους:

• Την Πέμπτη 24 Μαρτίου στις 9:00 π.μ θα πραγματοποιηθεί σχολική εορτή στο χώρο του θεάτρου από τους μαθητές της Ε΄ τάξης και τη χορωδία.
  • Θα παρουσιαστούν ο σημαιοφόρος και οι παραστάτες τους σχολείου για το Β΄ Εξάμηνο.
  • Την Παρασκευή 25 Μαρτίου στις 11.15 π.μ θα παρευρεθούν ο σημαιοφόρος, οι παραστάτες και οι μαθητές της κατάθεσης στεφάνου στον Ι.Ν Αγίου Παντελεήμονα για τη δοξολογία και την κατάθεση στεφάνου στο Ηρώο με υπεύθυνο εκπαιδευτικό τον κ. Μπόζο Γιάννη.
  • Την Παρασκευή 25 Μαρτίου στις  12.00 θα παρελάσουν επί της Λεωφόρου Ειρήνης οι μαθητές της Ε΄ και της Στ΄ τάξης με υπεύθυνους εκπαιδευτικούς τους κ. Γεωργακόπουλο Χρήστο και κ. Καγιά Μπέτυ.

Υ.Γ

Οι μαθητές της παρέλασης θα συγκεντρωθούν μπροστά από το «ΝΑΝΟΥ» στις 11.45 π.μ. Το σημείο τερματισμού και παραλαβής των παιδιών θα είναι η διασταύρωση της Λ. Ειρήνης με την οδό Κολοκοτρώνη.