Εκδηλώσεις για την 28η Οκτωβρίου 1940

Αγαπητοί γονείς καλημέρα σας.
Σας ενημερώνουμε για τις λεπτομέρειες διεξαγωγής της μαθητικής παρέλασης το Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2023.
Η σημαιοφόρος, οι παραστάτες και η μαθήτρια που έχει κληρωθεί για την κατάθεση στεφάνου θα βρίσκονται στις 11:00 στον Ιερό Ναό Αγίου Παντελεήμονος Πεύκης. Εκεί θα είναι η εκπαιδευτικός του σχολείου μας κα Μπέττυ Μπάρλα.
Στη συνέχεια θα παραστούν στη δοξολογία στο Ηρώο και στην κατάθεση στεφάνων.  Μετά το τέλος της δοξολογίας θα μεταβούν στη Λεωφόρο Ειρήνης  με την κα Μπέττυ Μπάρλα όπου θα συναντήσουν τους συμμαθητές τους και τις εκπαιδευτικούς κυρία Αλεξάνδρα Τσούκα και Χρύσα Κοκορίκου.
Οι μαθητές που παρελαύνουν θα βρίσκονται στις 11:45 στη Λεωφόρο Ειρήνης στο ύψος του φούρνου Βενέτη.
Μετά το τέλος της παρέλασης οι μαθητές θα αποχωρήσουν από τη συμβολή των οδών Χρυσοστόμου Σμύρνης και Λεωφόρου Ειρήνης αφού πρώτα ενημερώσουν τις συνοδούς εκπαιδευτικούς κα Χρύσα και κα Αλεξάνδρα και παραδώσουν τις κονκάρδες στην κα Αλεξάνδρα.
ΥΓ το καλτσόν να είναι άσπρο
Κωσταντίνος Καβρουματζής