%ce%b1%cf%81%cf%87%ce%b5%ce%af%ce%bf-%ce%bb%ce%ae%cf%88%ce%b7%cf%82

Το σχολείο θα τιμήσει την εθνική εορτή της 28ης Οκτωβρίου 1940 με τους παρακάτω τρόπους:
? Την Πέμπτη 27 Οκτωβρίου θα πραγματοποιηθεί σχολική εορτή στις 8.15 στο χώρο του Γυμναστηρίου από τους μαθητές της Γ΄ τάξης και τους εκπαιδευτικούς των τμημάτων κ. Καβρουματζή Κων/νο και κ. Βλάχου Αικατερίνη. Την ίδια ημέρα θα παρουσιαστούν οι σημαιοφόροι και οι παραστάτες για το σχολικό έτος 2016-17.
? Την Παρασκευή 28 Οκτωβρίου στις 10.30 η σημαιοφόρος, οι παραστάτες και ο καταθέτης στεφάνου θα βρίσκονται στον Ι.Ν Αγίου Παντελεήμονα Πεύκης για τη δοξολογία και θα ακολουθήσει η κατάθεση στεφάνου στο χώρο του Ηρώου.
? Οι μαθητές της Ε΄ και της Στ΄ τάξης θα συμμετέχουν στην παρέλαση επί της Λ. Ειρήνης στις 12.00.
Οι μαθητές της παρέλασης θα συγκεντρωθούν στις 11.45 μπροστά από το 1ο Λύκειο Πεύκης.
Η εκπαιδευτικός κ. Χριστοπούλου Καλλιόπη θα συνοδεύσει τους μαθητές στη δοξολογία και στην κατάθεση στεφάνου.
Οι εκπαιδευτικοί κ. Κωνσταντογεωργιάκου Ράνια και κ. Καγιά Παναγιώτα θα συνοδεύσουν τους μαθητές στην παρέλαση.
Ρουστάνης Ευάγγελος