Ανακοίνωση

Για την εύρυθμη λειτουργία του Ολοήμερου Τμήματος και για την πρώτη εβδομάδα παρακαλούνται οι γονείς και κηδεμόνες των μαθητών να δώσουν φαγητό στα παιδιά, το οποίο δεν θα χρειάζεται ζέσταμα.

Το φαγητό θα μεταφέρεται με τσαντάκι και θα είναι σε κλειστή συσκευασία κατάλληλη για φούρνο μικροκυμάτων. Κατά την πρωινή προσέλευση των μαθητών η κλειστή συσκευασία θα τοποθετείται στο ψυγείο στην αίθουσα σίτισης, ενώ η τσάντα μεταφοράς δίπλα. Για λόγους υγιεινής δεν επιτρέπεται η τοποθέτηση της τσάντας μεταφοράς στο ψυγείο.

Στην τσάντα μεταφοράς θα υπάρχουν μαχαιροπήρουνα, πετσέτα και χαρτοπετσέτες.

Στην τσάντα μεταφοράς και στην κλειστή συσκευασία θα αναγράφεται το όνομα του παιδιού και το τμήμα του.

Παρακαλείσθε να υπενθυμίζετε και εσείς να μην ξεχνούν οι μαθητές τα καλαθάκια μεταφοράς και τις συσκευασίες στο σχολείο.